Pieejamība: Noliktavā

Etiopija Yirgacheffe/Ethiopia Yirgacheffe Meteku Shento, kafija 1 kg

Īpaša cena €27,93 Parastā cena €39,90

Dzēriena maigo augļu un medus garšu pavada ilgstoša ziedu pēcgarša. Izteikts, noturīgs aromāts ar tropisko augļu notīm un vieglu citrusaugļu akcentu. Vidēji stiprs un labi sabalansēts dzēriens.
 

Vietējo kafijas krūmu sugu un šķirņu daudzveidība ir tik liela, ka Etiopijas kafijai piemīt unikāla garša. Tā ir izslavēta ar neparasti smalkām ziedu, zāļu, bergamotu, jasmīnu un citrusu niansēm.

Lielāka daļa tradicionālās Ethiopia Heriloom kafijas aug savvaļas mežos, kas krietni apgrūtina ražas novākšanu. Etiopijā kafijas ražošanas nozarē kopumā nodarbināti 15 milj. Iedzīvotāji.

Etiopija ir arabikas kafijas dzimtene, tieši no šejienes kafija izplatījās pa visu pasauli. Leģenda vēsta, ka reiz Etiopijas gans Kaldi pamanīja, ka tad ,kad viņa kazas ēda sarkanās ogas no nezināmajiem krūmiem, tās palika ļoti aktīvas un nepaklausīgas, tad Kaldi pats pamēģināja šīs ogas un pārliecinājās par šo ogu iedarbību. 

Vietējo kafijas koku šķirņu daudzveidība ir ļoti plaša, lielākā daļa no tiem aug savvaļas mežos, līdz ar to kafijas ražas novākšana ir iespējama tikai ar rokām. Etiopijas koku ražīgums ir diezgan zems – ap 600 kg no 1 hektāra, salīdzinājumā ar Brazīliju, kur no 1 hektāra novāc 1600 kg. Etiopijas kafijai piemīt diezgan liels blīvums, tā netiek kalibrēta pēc kafijas pupiņu izmēra, tāpēc Etiopijas kafijas grauzdēšana prasa lielu meistarību no grauzdētāja.

Etiopija ir kafijkoka dzimtene un kafijas kultūras šūpulis. Etiopijas kafijas šķirnes reti tiek sertificētas kā organiskas kafijas šķirnes, taču faktiski ir tādas. Līdz vienai trešdaļai Etiopijas kafijas ir izaugusi savvaļas vai gandrīz savvaļā valsts augstkalnes mežos, bet pārējā kafija parasti tiek audzēta nelielās plantācijās, kur nelieto mākslīgo mēslojumu.

Garšas buķete: dzēriena maigo augļu un medus garšu pavada ilgstoša ziedu pēcgarša. Izteikts, noturīgs aromāts ar tropisko augļu notīm un vieglu citrusaugļu akcentu. Vidēji stiprs un labi sabalansēts dzēriens.

Izcelsme: Āfrika, Etiopija.

Reģions: Yirgacheffe

Audzēšanas augstums: 1900‒2300 m

Arabikas šķirne: heirloom

Apstrāde: mazgāta

Grauzdējums: 3 no 10 (gaišs)

 

To Top