Pieejamība: Noliktavā

Gvatemala (Guatemala San Buenaventura) kafija, 1 kg

€29,90

Samtainā, dziļā, daudzpusīgā kafija Gvatemala savas nokrāsas neatklāj uzreiz, bet pakāpeniski. Šokolādes toņus nomaina viegls augļu skābums, kas plūstoši pārvēršas izteiksmīgā riekstu un viegli sīvā piegaršā. Stiprs, stabils aromāts, tā galvenās notis — rūgta šokolāde un zemesrieksti, ko nomaina vieglākas maizes garšas nianses. Noturīga pēcgarša. Var atzīmēt dzēriena stiprumu, bet skābenums parādās tikai epizodiski kā patīkams akcents samtainā un ieskaujošā buķetē.

Kafijas audzēšanas īpatnība — augstkalnu plantācijas un bagātīga, ar vulkāniskiem pelniem piesātināta augsne. Valstī joprojām tiek audzēta senā arabika, kas no mūsdienu paveidiem atšķiras ar dziļo un piesātināto garšu. Lielas, līdzenas un viendabīgas pupiņas. Svaigai kafijai ir nedaudz zilganpelēka nokrāsa. Klimatiskie apstākļi un vietējās augsnes kvalitāte nodrošina Gvatemalas kafijas unikālās garšas īpašības, bet ražas novākšana ar rokām un pupiņu mitrā apstrāde ļauj maksimāli atklāt garšas buķeti gatavā dzērienā.
 
Garšas buķete: samtainā, dziļā, daudzpusīgā kafija savas nokrāsas neatklāj uzreiz, bet pakāpeniski. Šokolādes toņus nomaina viegls augļu skābums. Stiprs, stabils aromāts, tā galvenās notis — rūgtā šokolāde un zemesrieksti, ko nomaina vieglākas maizes garšas nianses.
 
Lietošanas īpatnības: garšas īpašības vislabāk atklājas turku kafijas kannā, spiedē vai kafijas automātā.

Izcelsmes valsts: Gvatemala

Reģions: Antigua

Zemniecība: Sanbuenaventura (San Buenaventura)

Arabikas šķirne: bourbon/caturra

Apstrāde: mazgāta

Augstums: 1400-1675 m

Raža: 2019. gads, janv.-apr.

Grauzdējums: 7 no 10

To Top